داستان هاي كوتاه جذاب

۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶
۰۹:۲۰:۱۷
محمدعليـ
نظرات (1)
بازدید :

عشق آبي

ما در اينجا تعدادي روش مفيد را براي تقويت و بهبود روابط ميان همسران پيشنهاد مي كنيم . البته بايد دانست كه حتماً نبايد همه آنهارا با هم و در يك زمان بكار برد. شما مي توانيد با توجه به ويژگيهاي خود و همسرتان موارد مناسب را انتخاب كرده و در مواقع لزوم بكار بريد:
۱) تحسين كنيد: رفتارهاي مثبت همسرتان را تحسين كنيد و او را به انجام هر چه بيشتر آن رفتارها ترغيب نماييد. به او بگوييد كه چقدر به وجودش افتخار مي كنيد و دوست داريد همواره در كنارش باشيد.
۲) سخنش را قطع نكنيد: وقتي همسرتان در حال صحبت كردن با شماست، به هيچ وجه حرفش را قطع نكنيد. صبر كنيد تا كاملاً حرفش تمام شود و بعد نظر خود را بيان كنيد.
۳) او را اسير نكنيد: همسر خود را با انواع و اقسام خواسته ها و دستوراتتان برده و اسير خود نسازيد. وقتي كاري از او مي خواهيد خودتان هم در عوض كاري برايش انجام دهيد. دقت كنيد كه اين كار حتماً نبايد مسئله مهمي باشد. شما هم مي توانيد با انجام كارهاي كوچك و به ظاهر كم اهميت و حرفهايي محبت آميز او را شاد كنيد و خستگي را از تنش بيرون آوريد.
سعي كنيد در روز حداقل يك كار كه سبب رضايت او مي باشد انجام دهيد.
۴) علاقه او را در نظر بگيريد: خيلي از مواقع ما با حرفها و حركاتمان همسرمان را نسبت به خود عصباني و ناراحت مي كنيم. سعي كنيد تا حد امكان از كارها و رفتارهايي كه سبب دلزدگي و ناراحتي همسرتان مي شود بپرهيزيد. حتماً اگر به آن كارها علاقه داريد به خاطر همسر و زندگي مشتركتان آنها را كنار بگذاريد.
۵) مباحثه كنيد: براي ايجاد صميميت بيشتر سعي كنيد با هم كتابي انتخاب كنيد و آن را به نوبت بخوانيد. سپس در مورد آن با هم بحث و گفتگو نماييد. اگر اهل كتاب نيستيد، مي توانيد به جاي آن با هم فيلمي را تماشا كنيد و بعد درباره اش حرف بزنيد.
۶) از محاسن يكديگر بگوييد: در مورد روزهاي اول آشناييتان و ويژگيهايي كه سبب شد نسبت به هم علاقه مند شويد گفتگو نماييد. ولي دقت كنيد كه اگر ويژگيهاي خوب ظاهر خود را پس از گذشت سالها از دست داده ايد بهتر است در مورد آنها حرفي نزنيد. چرا كه هدف ما صحبت در مورد ويژگيهاي ظاهري و فيزيكي نمي باشد. به جاي آن سعي كنيد آزادانه و صادقانه در مورد ويژگيهاي مثبت روحي و شخصيتي يكديگر گفتگو نماييد.
۷) زماني را با هم بگذرانيد: زماني در روز يا در هفته را فقط به خودتان دو نفر اختصاص دهيد. مثلاً يك بعدازظهر با هم به پاركي برويد كه هيچ كس حتي فرزندانتان نتوانند مزاحمتان شوند و سعي كنيد از اين با هم بودن لذت ببريد.
۸) احترام بگذاريد: هيچ وقت احترام گذاردن نسبت به يكديگر را فراموش نكنيد. (احترام به افكار، عقايد و ديدگاههاي همسرتان باعث مي شود او نيز چنين احساساتي را نسبت به شما پيدا كند ).
۹) انتقاد نكنيد: البته راهنمايي و گوشزد كردن ايرادات طرف مقابل با انتقادات بي جا فرق مي كند. انتقاد مستقيم اغلب سبب رنجيدگي خاطر طرف مقابل مي شود، بهتر است نكات مورد نظرمان را در لفافه و به صورتي كاملاً غير مستقيم به همسرمان بگوييم . چرا كه شرط اول زندگي مشترك پذيرفتن بدون قيد و شرط يكديگر است.
۱۰) نسبت به هم اعتماد داشته باشيد: در غير اين صورت عشق و علاقه واقعي ميانتان شكل نخواهد گرفت.
پس از گذشت چند سال در زندگي هاي زناشويي افراد دچار نوعي روزمرگيمي شوند. در چنين حالاتي فرد مثل يك قطار مسيري را دائم طي مي كند و ديگر هيچ چيز اين مسير برايش تازگي و جذابيت ندارد. متأسفانه با بروز چنين احساساتي افراد اغلب حس مي كنند كه ديگر چيز تازه اي براي هم ندارند و به بن بست رسيده اند. ولي بايد دانست كه در اين مواقع فقط زندگي زناشويي به نوعي به خواب رفته است و تنها كاري كه بايد بكنيد اين است كه بيدارش كنيد. هر صبح پس از برخواستن از خواب كمي فكر كنيد و بيانديشيد كه چه كاري مي توانيد بكنيد تا همسرتان زندگي بهتري داشته باشد. سعي كنيد در روز حداقل يك كار كه سبب رضايت او مي باشد انجام دهيد. رفته رفته اين كار به نوعي عادت تبديل مي شود و به اين ترتيب همواره همسر شما جزء اولين مسائلي مي شود كه ذهنتان را به خود مشغول مي سازد.
در زندگي صبر را پيشه خود سازيد و كوچكترين بهانه اي را براي دعوا قرار ندهيد.
متأسفانه امروزه كانونهاي خانوادگي زيادي فقط و فقط به دليل همين مسئله عادي شدن روابط و رسيدن به نوعي روزمرگي از هم پاشيده مي شوند. زن و شوهر بايد قدر زندگي زناشويي خود را بدانند. بايد توجه كنيد كه زندگي قرار نيست هميشه بر وفق مراد شما باشد. روزهاي خوب و بد هميشه وجود دارند و اين حقيقت زندگي است. سعي كنيد همراه با هم روزهاي سخت زندگي را تحمل كنيد و همچون روزهاي شيرين، در سختيها نيز با هم باشيد. به خاطر داشته باشيد كه شما ازدواج كرده ايد كه يك تن شويد و همه چيزتان با هم مشترك شود. نه اينكه تبديل به رقبايي شويد كه همواره در حال حسادت و نيش و كنايه زدن به يكديگر مي باشند. همانطور كه از همسرتان توقع داريد بعضي از كارها را بكند يا نكند به او نيز اجازه دهيد همين توقع را از شما داشته باشد. ولي توقعات بي جا از همسرتان نداشته باشيد. زن و شوهر حتي مي توانند در ميان جمع بدون بيان كلمه اي با اشاره و طرز نگاه يكديگر را تشويق و حمايت كنند و به اين ترتيب به او بفهمانند كه عليرغم تمام مشكلات و اختلافات او را دوست مي دارند و دركش مي كنند. هميشه و تحت هر شرايطي براي كمك به همسرتان آماده باشيد. مگر قرار نيست شما بهترين دوست او باشيد؟ پس توجه به او و نيازهايش و درك شرايط او را در اولويت كارهاي خود قرار دهيد.


ادامهـ مطلبـ

برچسب: ،
نظرات
نام : پرنده     ایمیل :     سایت :
متن : متاسفانه ختنه در ایران یکی از پارامتر های فاشیستی عربیست که سال ها به ملت تحمیل شده است چون انسان جاهای حساس او بعد از ختنه در مجاورت حریر و یا پارچه های نرم نیست پوشیدن هر گونه لباس خشن در الت انسان ها خصوصا مرد تاثیر منفی می گذارد و در جوانی به علت عدم دسترسی به زندگی زیباتر مجبور به مصرف مواد مخدر و یا دارو های تبلیغاتی بعضا گمراه کننده می شود . پس هر گون نصیحت و اندرز در این مورد فقط بدرد افراد نادان می خورد نه آنانی که اصل قضیه را می دانند به خاطر همین قوانین فاشیستی اسلام باید محاکمه بشه و یا افرادی که این بدعت ها را برای تجاوز به حقوق شهروندان وضع کردند .
نام : Shaun     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : تنها برای نینتندو، جوی استیک، تلویزیون و همه می توانند تجربه کنند. برای زنان، که همراه با سایت به عنوان مثال. بیش از 1000 پست در این انجمن اقتباس شده است.
نام : chaturbate token generator torrent     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : It's remarkable to pay a visit this website and reading the views of all friends on the topic of this article, while I am also eager of getting know-how.
نام : chaturbatefreetokenshack.com     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : Valuable information. Fortunate me I found your site unintentionally, and I'm stunned why this twist of fate didn't came about in advance! I bookmarked it.
نام : std testing near me     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : شما واقعا آن را با ارائه خود به نظر می رسد بسیار آسان است من این موضوع را واقعا پیدا می کنم که من فکر می کنم هرگز درک نمی کنم. برای خیلی چیزها پیچیده و بسیار گسترده است من من منتظر پست بعدی شما هستم، سعی خواهم کرد برای چسبیدن به آن!
نام : cheap psychic readings     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : سلام! من می توانم سوگند یاد کنم از این سایت بازدید کرده ام اما بعد از مرور برخی از آنها از مقالات متوجه شدم که این برای من تازه است. به هر حال، من هستم مطمئنا خوشحالم که آن را پیدا کردم و من آن را به عنوان کتاب علامت گذاری می کنم و اغلب به بررسی آن خواهم پرداخت.
نام : free std testing near me     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : من خوشحالم، به من منجر شد دقیقا همان چیزی را که من دنبالش می کردم کشف کردم. شما شکار 4 روزه خود را تمام کرده اید! خداوند شما را مردمی کند روز خوبی داشته باشید. خدا حافظ
نام : cheap phone psychic reading     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : من واقعا دوست دارم وب سایت شما.. رنگ های بزرگ و تم. آیا این سایت را خود شما ایجاد کرده اید؟ لطفا به عنوان من در حال برنامه ریزی برای ایجاد وبلاگ خود را پاسخ دهید و دوست دارم یاد بگیرم که در آن از این یا از آنچه که آن را کردم تم نامیده می شود. قدردانی آن
نام : private std screening     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : این بسیار جالب است، شما یک وبلاگ نویس بیش از حد حرفه ای هستید. من به فید شما پیوستم و منتظر جستجو هستم بیشتر از پست با شکوه شما. همچنین، سایت شما را در اجتماعی من به اشتراک گذاشته ام شبکه های
نام : cheap phone psychics     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : مطمئنم که این نوشتار تمام اینترنت را لمس کرده است بازدید کنندگان، مقاله واقعا واقعا دلپذیر خود را در ایجاد وب سایت جدید.
نام : real psychic readings     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : عالی ارسال، بسیار آموزنده است. من تعجب می کنم که چرا متخصصین دیگر این بخش این را درک نمی کنند. شما باید نوشتن خود را ادامه دهید. من مطمئن هستم، شما در حال حاضر یک پایگاه خواننده بزرگ دارید!
نام : local std testing     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : من واقعا از طراحی و طرح وب سایت شما لذت می برم. این بسیار آسان است در چشم که آن را می سازد بسیار لذت بخش تر از من برای آمدن به اینجا و بازدید بیشتر. آیا استخدام کردی یک طراح برای ایجاد تم خود را؟ کار عالی!
نام : best psychic mediums     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : هی اونجا! آیا شما فکر می کنید اگر من وبلاگ خود را با گروه myspace خود به اشتراک بگذارم؟ بسیاری از مردمی وجود دارند که فکر می کنم محتوای شما واقعا محترم شمرده می شود. لطفا اجازه دهید من را بشناسم به سلامتی
نام : best psychic readings     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : من همیشه برای مطالعه پست در مقالات خبری مورد استفاده قرار گرفتم، اما در حال حاضر به عنوان من از اینترنت استفاده می کنم از همین حالا من از شبکه برای مقالات استفاده می کنم، به لطف وب.
نام : best medicare supplement plans     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : هورا، این چیزی است که من برای آن جستجو کردم، چه مواد! اینجا را در این وبلاگ بگذارید، با تشکر از admin این صفحه وب است.
نام : ask psychic question     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : کدنویسی من در تلاش است تا من را متقاعد کند که از PHP پیروی کند.net.net من همیشه این ایده را به خاطر هزینه هایش دوست نداشتم. اما او هرگز تلاش نمیکند. من در مورد چندین وب سایت از Movable-type استفاده کرده ام یک سال و مشتاقانه در مورد تغییر به یک پلت فرم دیگر من چیزهای عالی در مورد blogengine.net شنیده ام. وجود دارد راه من می توانم تمام پست های وردپرس خود را در آن وارد کنم؟ هر گونه کمک بسیار قدردانی خواهد شد!
نام : std testing price     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : اطلاعات مفید خوشبختم من سایت شما را کشف کردم به طور تصادفی، و من خیره به این دلیل که این پیچ و تاب سرنوشت قبل از آن رخ نداد! من آن را نشانه گذاری کردم
نام : imvu credit generator     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : Aw, this was an exceptionally nice post. Spending some time and actual effort to make a top notch article… but what can I say… I hesitate a whole lot and never manage to get anything done.
نام : clash royale hacks     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : بخشی از نوشتن نیز سرگرم کننده است، اگر بعد از آن آشنا باشید که شما می توانید نوشتن در غیر این صورت آن است که دشوار است برای نوشتن.
نام : cam4 hack programı     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : اگر بعضی از افراد نیاز به دیدگاه کارشناسانه در مورد وبلاگ نویسی دارند پس از آن من توصیه او را برای بازدید از این وب سایت، کار خوب خود را ادامه دهید.
نام : Free Nintendo     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : وای، این چیزی بود که من دنبالش بودم، چه چیزهایی! در اینجا این وبلاگ موجود است، با تشکر از مدیر این وب سایت.
نام : nba live mobile hack     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : در صورتی که درک نداشته باشید، سوالاتی را مطرح می کنند که در واقع چیز خوبی هستند چیزی کاملا، به جز این مقاله حتی درک درستی هم دارد.
نام : hydroponics     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : سلام، من وب سایت خود را با استفاده از گوگل پیدا کردم حتی به عنوان به دنبال یک موضوع مرتبط، وب سایت شما اینجا، این به نظر عالی میاد من آن را در من نشان دادم گوگل بوک مارک ها سلام، فقط به وبلاگ خود از طریق Google هشدار دادید و متوجه شدید که واقعا مفید است. من قصد دارم به خاطر برزیل مراقب باشم. من در مورد این که شما در آینده به آن ادامه دهید قدردانی خواهم کرد. بسیاری از افراد دیگر می توانند از نوشتن شما بهره مند شوند. به سلامتی!
نام : best livejasmin credit generator     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : پست خوب من این وبلاگ را به طور مداوم بررسی کردم و من تحت تاثیر قرار گرفتم! اطلاعات فوق العاده مفید به خصوص آخرین مرحله :) من اطلاعات زیادی را نگهدارید من برای مدت طولانی این اطلاعات خاص را جستجو کردم. با تشکر و موفق باشید
نام : jocuri mario     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : سلام، وبلاگ های شما را مانند هر هفته بررسی می کنم. سبک نوشتن شما شوخ طبعی است، انجام کارها را ادامه دهید شما انجام می دهید
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :


   آخرین مطالب ارسالی

    بعضي مواقع نداشته هابه نفع ماست !
    عشق آبي
    اسير عشق
    پسر عاشق
    شاهزاده و دختر فقير
    ميخواهم تو نزديك من باشي!
    هرگزم ياد تو از نقش دل و جان نرود!
    شاعر و فرشته (عشق)
    بيخودي!
    پشت شيشه ي تنهايي
 • عضویت

   نام کاربری :
   پسورد :
   تکرار پسورد:
   ایمیل :
   نام اصلی :
 • پنل کاربری

   نام کاربری :
   پسورد :

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان